• Dzień Robotów

• Nasze kolejne spotkanie w ramach akcji #PierwszakiCzempielaki dla przyszłych klas I przebiegło pod hasłem Dnia Robotów.

Oj działo się! Kodowanie, wytyczanie tras dla #ozobotów, sterowanie robotem #dash, a także granie na owocach. Tak tak, dobrze czytacie, takie rzeczy umożliwia nasza #Kindloteka i oprogramowanie #MakeyMakey. Bardzo dziękujemy wszystkim za udział i już teraz zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się w marcu. Zapraszamy również do śledzenia naszych mediów społecznościowych, by nic Wam nie umknęło!

Przypominamy także o rekrutacji, która rusza online od 1 marca na stronie https://chorzow.elemento.pl

• Papuga - przedstawienie IV b

• Kto subskrybuje nasz kanał YouTube i śledzi nasze miedia społecznościowe, ten już zapewne wie, że w tym tygodniu miała premierę kolejna teatralna produkcja

Odległe podróże są możliwe nawet w dobie pandemii. Klasa IV b zawędrowała aż do Bagdadu. Opowiedziała nam arabską baśń o kupcu Hassanie i jego mądrej papudze Zobaczcie sami!

Przedstawienie dostępne pod linkiem https://youtu.be/95iDHxHa-QE

• #LekcjaHigieny #Wirusoochrona

• Przed zbliżającymi się feriami uczniowie  klas I-III w ramach wojewódzkiej akcji informacyjno – edukacyjnej pt. „Wirusoochrona” organizowanej przez Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego wzięli udział w zajęciach profilaktycznych na temat higieny oraz zdrowia.

#LekcjaHigieny #Wirusoochrona

• Bezpieczne Ferie Zimowe 2022

• #PierwszaPomoc to zagadnienie niezwykle ważne, szczególnie w kontekście zbliżających się ferii.

Dlatego nasze #PierwszakiCzempielaki odbyły ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy pod okiem ratownika, by wiedzieć jak zachować się w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia oraz by potrafić zadziałać. Życzymy Wam bezpiecznych ferii zimowych! Uważajcie na siebie i na innych!

#BezpieczneFerieZimowe2022

• Zdrowy Samorząd

• Miasto Chorzów zostało nominowane w konkursie "Zdrowy Samorząd" za "Program stymulacji rozwoju dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz zagrożonej niepełnosprawnością wraz z wdrażaniem rodziny do realizacji programów rehabilitacji w warunkach domowych zamieszkałych na terenie Miasta Chorzów na lata 2021-2025" i przeszło do II etapu konkursu.

Głosowanie trwa do 14 lutego br. Program, który otrzyma najwięcej głosów (klików) zostanie uhonorowany nagrodą specjalną od czytelników portalu Rynku Zdrowia i PortalSamorzadowy.pl

W związku z powyższym zachęcamy wszystkich - do udziału w głosowaniu i oddania głosu na Miasto Chorzów:  https://www.portalsamorzadowy.pl/konkurs/zdrowy-samorzad-2022,103/

• Karnawał 2022

• W tych trudnych czasach celebrujemy każdą okazję do beztroskiej zabawy i nie mogło być inaczej w przypadku karnawału.

Bal odbył się tym razem w klasach, a ciężar organizacji wzięli na siebie wychowawcy. Były balony, przebrania, tańce i poczęstunek Celebrujcie z nami dobre momenty!