• Konsultacje dla uczniów i rodziców

• Przepisy Karty Nauczyciela w brzmieniu obowiązującym od 1 września 2022 r. wyodrębniają w ramach czasu pracy nauczycieli czas na konsultacje dla uczniów i ich rodziców. Informacje o godzinach dostępności nauczycieli będą zamieszczane na bieżąco w dzienniku elektronicznym LIBRUS.

• Laboratoria Przyszłości

• Dziś dla wielu uczniów naszej szkoły zajęcia z wykorzystaniem drukarek 3D, zakupionych dzięki udziałowi w programie Laboratoria Przyszłości, były okazją do zdobycia wiedzy i umiejętności w dość nietypowy sposób.

Na zajęciach z matematyki, geografii lub edukacji wczesnoszkolnej dzieciaki mogły nie tylko poznać terminologię omawianych zagadnień ale również zobaczyć i dotknąć. A nie jest przecież tajemnicą, że im więcej zmysłów bierze udział w nauce, tym większa szansa na opanowanie materiału.

• Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

• Jak dbać o zdrowie własne i najbliższych oraz co robić by zapobiegać chorobom zakaźnym? – m.in. na te pytania będą szukać odpowiedzi nasi uczniowie podczas „Tygodnia profilaktyki chorób zakaźnych”.

Celem przedsięwzięcia jest uświadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie i najbliższych oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony. W sytuacji intensywnego rozwoju chorób zakaźnych, wiedza o zdrowiu to pierwszy krok do świadomej i trwałej zmiany postaw, w tym higieniczno-sanitarnych.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/rusza-tydzien-dla-profilaktyki-chorob-zakaznych

• Wystartowaliśmy w nowy rok szkolny!

Punktualnie o 9:00 zgromadziliśmy się na szkolnym boisku, by w odpowiedniej oprawie powitać 1 września. Pogoda była równie odświętna, jak nasi uczniowie i uczennice, a jednocześnie promienna, jak ich powakacyjne twarze. W drugiej części uroczystości głównymi bohaterami zostały #PierwszakiCzempielaki z tradycyjnymi tytami, gotowe do oficjalnego pasowania na ucznia dokonanego przez Pani Dyrektor. Było niezmiernie miło zobaczyć Was po dwumiesięcznej przerwie!