• Szkoła Pamięta

• #SzkołaPamięta to akcja Ministerstwo Edukacji i Nauki, odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej.

W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.  Uczniowie i uczennice naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w akcji odwiedzając miejsca upamiętniające historię najbliższej okolicy. Dziękujemy nauczycielom i rodzicom za pielęgnowanie pamięci, tradycji i przeszłości, która jest częścią naszej obecnej tożsamości.

• Sukces!

• Mamy świetną wiadomość: Ola i Karolina z klasy VIIIa zajęły I miejsce w VII Regionalnym Konkursie Czytelniczo–Filmowym „Książki zekranizowane – znane i lubiane” organizowanym przez Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Kochanowskiego w Chorzowie

Okazuje się, że niechęć czytelnicza młodego pokolenia została ogłoszona przedwcześnie, a postęp technologii daje po prostu większe możliwości, jeśli mądrze z nich korzystamy. Gratulujemy dziewczynom i wraz z nimi polecamy zarówno książki, jak i filmy!

• Laboratoria Przyszłości w październiku

• Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w programie Laboratoria Przyszłości niezwykle aktywnie.

W tym miesiącu bardzo często w czasie regularnych zajęć edukacyjnych, jak i na dodatkowych godzinach, pojawiały się roboty zakupione w ramach programu. Było więc programowanie z robotem Edison, którego zadaniem jest wprowadzenie uczniów w fascynujący świat elektroniki. Zawiera on wiele ciekawych rozwiązań, takich jak funkcja śledzenia linii, czujniki światła czy reagowania na dźwięki otoczenia. Październik to także #CodeWeek, zatem w ramach tej inicjatywy wykorzystaliśmy roboty #Photon, które można zaprogramować na tysiące sposobów: aby wykrywały przeszkody, reagowały na dźwięk, zmiany oświetlenia czy dotyk. To był zdecydowanie miesiąc robotów w naszej szkole w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości #MEiN #GOVTECHPolska Centrum GovTech

• Indywidualne Mistrzostwa Chorzowa w Lekkoatletyce dla klas VII-VIII

• Tradycyjnie w pierwszej połowie października odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Chorzowa w Lekkoatletyce dla klas VII-VIII

Nasi uczniowie z zaangażowaniem reprezentowali szkołę i wywalczyli aż 7 medali!  Natalia z VIIIa zdobyła złoto w skoku wzwyż i brąz w biegu na 100 m, Emilia z VIIIa srebro w skoku wzwyż, Nicola z VIIIa brąz w biegu na 300 m, Karolina z VIIIa srebro w pchnięciu kulą, Patryk z VIIIb brąz w biegu na 1000 m, a Paweł z VIIIb srebro w pchnięciu kulą.  Dziękujemy wszystkim uczestnikom i rozpiera nas prawdziwa duma! Gratulujemy uczennicom, uczniom oraz ich rodzicom i dziękujemy nauczycielom za przygotowanie zawodników!

• Rajd 2022

• Szkolny Rajd 2022 zapewne pozostanie w naszych wspomnieniach jeszcze bardzo długo - w końcu brała w nim udział cała szkoła!

Rozpoczęliśmy w Chorzowie Batorym, autokarami udaliśmy się na miejsca startowe i wyruszyliśmy szlakami Jury Krakowsko-Częstochowskiej, by ostatecznie spotkać się w Podlesicach. Ładna pogoda, piękna kolorowa jesień oraz leśne drogi dały nam okazję do lekcji przyrody w terenie a żwawy marsz - do sprawdzenia swojej kondycji. Na mecie rajdu czekał na nas ciepły poczęstunek oraz moc sportowych atrakcji, a także nagrody dla najbardziej aktywnych klas.  Dziękujemy wszystkim za udział, a nauczycielom za zorganizowanie świetnego dnia. Więcej zdjęć i materiałów w naszych mediach społecznościowych i na klasowych blogach.

• Wybory Dżentelmena Szkoły 2022

• ​​Wybory Dżentelmena Szkoły przygotowane przez Samorząd Uczniowski to poważna sprawa.

Co to jest zalotka? Jak zareagujesz, gdy inni dokuczają Twojej koleżance? Czym różni się manicure od pedicure? Co zrobisz, gdy dzieci będą przepychały się w drzwiach klasy? Na takie i podobne pytania musieli znaleźć odpowiedź kandydaci do tego zaszczytnego tytułu. Co tu dużo mówić - poradzili sobie doskonale! Publiczność zgromadzona w sali gimnastycznej reagowała żywiołowo i doceniała gromkimi brawami najlepsze i najbardziej błyskotliwe odpowiedzi. Tytuł Dżentelmena Szkoły w kategorii klas młodszych otrzymał Jakub z klasy II a,  natomiast w kategorii klas starszych najlepiej spisał się Robert z klasy IV a.

Gratulujemy i zapraszamy za rok!

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to doskonała okazja do przypomnienia uczniom, jak wartościowe są książki i czas spędzony z nimi.

To święto czytania zainicjowane przez Polska Izba Książki oraz Cała Polska czyta dzieciom jest również świetnym wstępem do codziennego głośnego czytania dzieciom i przez dzieci. Nasi uczniowie nie tylko przynieśli w tym dniu swoje ulubione książki, ale również ubrali się tematycznie, dzięki czemu w szkole zrobiło się naprawdę bajkowo.

• Ogólnopolski Dzień (Lekkiego) Tornistra

• ​​​​#OgólnopolskiDzieńTornistra #LekkiTornister #GIS

Z okazji zbliżającego się Ogólnopolskiego Dnia Tornistra, który przypada 1 października, zachęcamy do podjęcia działań z zakresu profilaktyki wad postawy. Akcja przygotowana została przez Główny Inspektorat Sanitarny i Ministerstwo Edukacji Narodowej.