• Wycieczka do Muzeum Hutnictwa

• Grupa świetlicowa odwiedziła nowo wybudowane Muzeum Hutnictwa w Chorzowie.

W towarzystwie przesympatycznej Pani Przewodnik poznaliśmy tajniki Królestwa Żelaza i na pewno wrócimy z kolejnymi uczniami, bo wycieczka była arcyciekawa. Zachęcamy do wybrania się i wybrania programu z szerokiej oferty edukacyjnej!

Więcej zdjęć na naszym blogu świetlicowym!

• Wycieczka do Muzeum Chleba

• Klasy I wybrały się na wycieczkę do Muzeum Chleba, Szkoły i CiekawostekW muzeum zgromadzone zostały stare, zabytkowe narzędzia pracy piekarzy i cukierników.

Można się tu zapoznać z tradycjami związanymi z wypiekiem i historią chleba oraz z technikami, maszynami i urządzeniami do jego produkcji. Zbiory obejmują kilka tysięcy eksponatów w postaci maszyn i urządzeń, pocztówek, zdjęć, obrazów, grafik, publikacji czy książek. Zgromadzono tu również sporo eksponatów (ciekawostek) związanych z dawnym życiem codziennym oraz zrekonstruowano klasę szkolną ze starymi ławkami, tabliczkami, rysikami, elementarzami, tornistrami, czy mundurkami itp. Oprócz lekcji tradycji, muzeum stara się uczyć również kultury osobistej oraz poszanowania dla historii. Nasi uczniowie obejrzeli film pt. "Chleb". Największą atrakcją było przygotowanie i własnoręczny wypiek bułeczek .Ciekawa była prelekcja o historii, kulturze i tradycjach związanych z chlebem oraz lekcja w dawnej klasie szkolnej

• Perły Talentów 2022

• Wspaniałe wieści dotarły do nas z Pszczyny, a konkretnie z Ogólnopolskiego Konkursu dla Uczniów Szkół Podstawowych PERŁY TALENTÓW organizowanego przez Stowarzyszenie "take tam" im. Artystów Międzywojnia i PCKul

I miejsce dla formacji SHAKE A LEG w kategorii zespołów klas VII-VIII

I miejsce dla formacji SHAKE A LEG JUNIOR w kategorii zespołów klas IV-VI

II miejsce dla formacji SHAKE A LEG MINI w kategorii zespołów klas I-III

III miejsce dla duetu Ariana & Nina w kategorii solo/duet klas I-IIII

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, jesteśmy dumni z tego, że rozwijacie swoje pasje i reprezentujecie naszą szkołę. Wyjazd do Pszczyny był także okazją do zwiedzenia tego niezwykłego miasta, zapoznania się z jego historią i zabytkami, a także zrobienia sesji zdjęciowej w pięknym Parku Zamkowym.

• Dzień Teatru

• Po Dniu Tańca przyszedł czas na Dzień Teatru.

Przebranie się za ulubioną postać z przedstawienia / bajki / filmu jak widać przypadło do gustu nie tylko dzieciom, ale także nauczycielom Ale w końcu... każdy z nas pozostaje trochę dzieckiem, prawda?

• Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa

• Nasi uczniowie dają nam wiele powodów do dumy! Wiktoria z klasy VIIIc została finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej organizowanej przez ESA - Edukacyjna Sieć Antysmogowa. W konkursie trzeba było wykazać się wiedzą o zagrożeniach cywilizacyjnych dla klimatu. W konkursie udział wzięło kilka tysięcy uczniów z całej Polski, więc dotarcie do trzeciego, finałowego etapu, jest ogromnym sukcesem. Gratulujemy Wiktorii!