• #SzkołaPamięta

• Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do akcji #SzkołaPamięta organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki

W tym roku szkolnym chcemy wspomnieć zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii - tej ogólnonarodowej i lokalnej. W tym celu uczniowie odwiedzili pobliski cmentarz, miejsca pamięci o ofiarach II wojny światowej znajdujące się na terenie Chorzowa Batorego.

• Rzeźba jeża

• Podsumowaliśmy konkurs "Rzeźba jeża" zorganizowany przez Samorząd Uczniowski przy okazji rozpoczynającej się jesieni.

Udział w konkursie mógł wziąć każdy uczeń naszej szkoły. Zadaniem konkursowym było wykonanie rzeźby jeża np. z gliny, modeliny czy plasteliny. Można było też łączyć różne materiały. Organizatorzy zostali pozytywnie zaskoczeni zarówno ilością jeżyków, jak i ich pięknym wykonaniem. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, zaangażowanie i kreatywność.

• Tobie Polsko

• Kilka dni temu przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wzięli udział w uroczystości oznaczenia grobu powstańca śląskiego Pawła Rostka znakiem pamięci „Tobie Polsko”. Dziękujemy za tę chwilę historycznej zadumy i godne uczestnictwo pocztu sztandarowego.

Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach

Fot.: IPN K. Łojko

• Dzień Edukacji Narodowej

• 16 października odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, potocznie zwanego Dniem Nauczyciela.  Jest to święto wszystkich pracowników szkoły. Dziękujemy tym wszystkim, którzy dbają o porządek, byśmy zawsze czysto mieli, porządkują dokumenty, segregują papiery. Dziękujemy za uśmiech w drzwiach na powitanie dnia, za opatrzone rany i kubek ciepłej herbaty oraz pyszny obiad.

Chcemy podziękować wszystkim pracownikom naszej szkoły.

Są to: pani Sekretarka, pani Higienistka, panie Sprzątaczki, panie Kucharki, pani Intendentka, panowie Woźni.

Z tej okazji do dekoracji na akademię włączyli się wszyscy uczniowie naszej szkoły i wykonali piękne kwiaty, które uświetniły ten wyjątkowy dzień i były wyrazem wdzięczności dla nauczycieli

Dziękujemy jak każdego roku!

Z każdym rokiem bardziej i goręcej,

bo to dzięki Wam, Nauczyciele,

wiemy, rozumiemy z każdą lekcją więcej.

Dziękujemy, jak każdego roku…

Wciąż zbyt mało i nigdy zbyt wiele –

Za to światło, co mroki rozjaśnia.

Dziękujemy Wam, Nauczyciele!

• Zawody LA

• Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Indywidualnych Mistrzostwach Chorzowa w Lekkoatletyce dla klas IV-VI. Zawodnicy startowali w biegach krótkich i długich, rzucali piłeczką palantową i skakali w dal i wzwyż. Wszyscy byli bardzo zaangażowani i dali z siebie naprawdę wszystko

Zakończyliśmy zawody z 6 medalami:

Nina z klasy Vb - I miejsce w skoku w dal oraz II miejsce w biegu na 600 m

Szymon z klasy Vb II miejsce w biegu na 1000 m

Adam z klasy VIa - II miejsce w skoku wzwyż

Zuzia z klasy Vb - III miejsce w biegu na 60m

Wiktoria z klasy VIb - III miejsce w skoku wzwyż

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim startującym, którzy reprezentowali naszą szkołę na zawodach!

• Pierwsza poważna akademia

• W tym roku szkolnym klasy IIIa oraz VIa poprowadziły apel upamiętniający rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Wszyscy obecni wspólnie zaśpiewali hymn Polski, a następnie w sposób przystępny nawet dla najmłodszej widowni, uczniowie zaprezentowali w skrócie dramatyczne wydarzenia tamtych lat. Dziękujemy młodym artystom za przygotowanie uroczystości oraz chwilę historycznej zadumy.

• Dbamy o środowisko z Miastem Chorzów

• Uczniowie naszej szkoły starają się żyć w zgodzie z naturą i chronić naszą planetę.  Segregujemy odpady i zbieramy niebezpieczne dla środowiska zużyte baterie.

W konkursie zbiórki zużytych baterii zorganizowanym przez Miasto Chorzów, nasza szkoła wzięła udział po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni! Ekologiczne postawy chronią nasze środowisko i bardzo opłacają się uczniom: w nagrodę dostaliśmy ciekawe książki, puzzle i gry planszowe. Dziękujemy bardzo za Wasze zaangażowanie!

• Dzień Chłopaka

• W ubiegłym tygodniu świętowaliśmy Dzień Chłopaka, który każda klasa przygotowała niezależnie.

Dziewczyny przygotowały dla chłopców zmagania konkursowe: nasi panowie musieli wykazać się zdolnościami malowania paznokci, robienia fryzur, umiejętnościami sportowymi, odpowiadali na różne zagadki i rozwiązywali łamigłówki. Było dużo śmiechu i zabawy. Na koniec wszyscy zostali nagrodzeni dyplomami i prezentam.