• Rekrutacja do klasy I - WYNIKI

• Szanowni Państwo!

Wyniki naboru do klas I można od dziś sprawdzić logując się na konto utworzone podczas rejestracji wniosku na platformie https://chorzow.elemento.pl/elemento-parents/main.action

Rodzice/Opiekunowie prawni, którzy podali podczas rejestracji wniosku adres mailowy, otrzymają informację o wynikach naboru na skrzynkę mailową. Lista przyjętych kandydatów znajduje się również w naszej szkole na tablicy ogłoszeń przy wejściu głównym.

Do 26 kwietnia 2022 r. do godz. 24:00 należy potwierdzić wolę przyjęcia dziecka do szkoły podstawowej do której zostało zakwalifikowane. Wolę przyjęcia można potwierdzić elektronicznie logując się na konto utworzone podczas rejestracji wniosku.

UWAGA! Rodzice, którzy złożyli zgłoszenie dziecka do szkoły obwodowej nie muszą potwierdzać woli przyjęcia!

Dziękujemy i do zobaczenia w naszej szkole!

• Światowy Dzień Zdrowia 2022

• Our planet, our health - Nasza planeta, nasze zdrowie” pod takim hasłem będzie obchodzony 7 kwietnia Światowy Dzień Zdrowia 2022.

Każdego roku motyw przewodni Światowego Dnia Zdrowia poświęcony jest innej tematyce, która podkreśla priorytetowy obszar problemów zdrowia publicznego na świecie. W środku pandemii, zanieczyszczonej planety, nasilających się chorób, takich jak rak, astma, choroby serca, w Światowym Dniu Zdrowia 2022, WHO skupi globalną uwagę na pilnych działaniach niezbędnych do utrzymania ludzi i planety w zdrowiu oraz wspierania ruchu na rzecz tworzenia społeczeństw skoncentrowanych na dobrobycie.

Więcej informacji na https://www.who.int/campaigns/world-health-day/2022

• Pasowanie na czytelnika

• Pasowanie na Czytelnika to bardzo ważna uroczystość nie tylko w naszej bibliotece, ale i w życiu uczniów.

Nasze #PierwszakiCzempielaki zostały uroczyście pasowane w ubiegłym tygodniu w czasie specjalnie przygotowanej ceremonii Spotkanie ze Słoniem Trąbalskim, Plastusiem i innymi bohaterami bajek dla dzieci, uroczyste przyrzeczenie, wręczenie klasowych i osobistych certyfikatów oraz wizyta w bibliotece już jako pełnoprawni czytelnicy - wszystko to uwieczniliśmy na zdjęciach, których dużo więcej przesłaliśmy wychowawcom, a Wam przedstawiamy małą zajawkę Jesteśmy dumni z naszych Pierwszaków Czempielaków i cieszymy się, że od tego momentu mają możliwość wkroczenia w zupełnie nowy świat!

• Przedstawienie VII b

• Klasa VII b w teatralnej odsłonie! Może nie wszyscy kojarzymy co takiego szczególnego wydarzyło się na weselu Tetydy i Peleusa, ale wystarczy wspomnieć "Jabłko dla Najpiękniejszej", by magicznie powróciła wiedza o tym, jak - według mitologii - rozpoczęła się Wojna Trojańska

Klimat przedstawienia świetnie oddawał atmosferę przyjęcia weselnego, a aktorzy zadbali o szczegóły kostiumów i scenografii. Czekamy niecierpliwie na kolejne prezentacje tej klasy!