• Nić Porozumienia

• Witamy Was w Nowy Roku i od razu zaczynamy od świetnych wiadomości!  Projekt "Nić porozumienia", który odbywał się w naszej szkole w ramach współpracy z Korelacja otrzymał jedną z nagród na dorocznej Gali Śląskie Lokalnie - małe granty FIO.

Dziękujemy zarówno naszym pedagogom, jak i rodzicom i dzieciom, którzy od września uczestniczyli w warsztatach, by ta nić porozumienia była solidna i nierozerwalna. Gratulujemy i czekamy na kolejne fantastyczne projekty!

• Wielkie miasta Europy

• Wybieracie się może na wakacje do Paryża albo Londynu? Jeśli tak, to nasze klasy VI przygotowały dla Was specjalny przewodnik o tym, czego możecie się spodziewać w jednych z największych miast Europy. Nie dacie rady tym razem? Nie martwcie się! Klasy VI przygotowały dla Was specjalną prezentację, którą możecie obejrzeć tutaj: https://youtu.be/IRfhwOj2uKI

Taka lekcja geografii zaangażowała naszych uczniów na wiele sposobów: zadbali o najdrobniejsze szczegóły, w tym o piękne stroje, prezentacje oraz specjały kulinarne z regionów Francji i Wielkiej Brytanii.  Jeśli chcecie obejrzeć wszystkie zdjęcia, które zrobili wykorzystując sprzęt dostarczony w ramach programu Laboratoria Przyszłości, zapraszamy do albumu TUTAJ. I do zobaczenia w Paryżu albo Londynie

• Fabryka Ozdób Choinkowych

• Czy zastanawialiście się kiedyś, jak powstają te cuda, które zdobią świąteczne drzewko? Klasy Va, Vb i VIb pojechały to sprawdzić do Wieliczki do Bombek - Fabryka ozdób choinkowych

Nasi uczniowie mieli okazję poznać proces produkcji szklanych bombek choinkowych, a także samodzielnie przygotować taką ozdobę. Mamy nadzieję, że wszystkie bombki zostały bezpiecznie dowiezione do domu i wiszą na honorowym miejscu. Klasy zwiedziły także Jarmark Bożonarodzeniowy na krakowskim rynku, a zimowa aura dodawała wycieczce bajkowego i niepowtarzalnego charakteru.

• Wesołych Świąt!

• Od kilku lat przekazujemy Wam życzenia świąteczne poprzez taniec. W tym roku nie mogło być inaczej, a jednak jest mała zmiana: w filmie wystąpiły nie tylko zespoły taneczne, ale również uczniowie, którzy na co dzień nie biorą udziału w zajęciach tanecznych, ale to nie wszystko!

Tym razem do tanecznego teamu dołączyli nauczyciele oraz sama Pani Dyrektor Zapraszamy do obejrzenia, udostępniania, komentowania, oznaczania, niech świat wie, że w Chorzowie Batorym faktycznie CAŁA SZKOŁA TAŃCZY! Niech Wasze Święta będą pełne pozytywnej energii i ciepła, a Nowy Rok niech przyniesie Wam samo dobro Zapraszamy do tańca: https://youtu.be/gewXT2qzrrI Polecamy zobaczenie filmu do samego końca!

Nagranie powstało przy wykorzystaniu sprzętu dostarczonego w ramach programu Laboratoria Przyszłości

• Świąteczne Laboratoria

• Jeszcze jeden prezent dotarł do nas w przededniu Świąt Bożego Narodzenia, tym razem od Laboratoria Przyszłości i w ramach akcji #ŚwiąteczneLaboratoria

Zostaliśmy wybrani jako jedna z trzech szkół, która złożyła oryginalne życzenia świąteczne używając do tego sprzętu przekazanego w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości oraz #Kindloteka #Amazonpolska Dziękujemy bardzo za nagrodę oraz za niezwykle ciepłe słowa, które padły pod naszym adresem. A jeśli nie wiecie, o jaki konkurs chodzi i jakim filmem nasi uczniowie zrobili takie wrażenie, zapraszamy na nasz Facebook: https://fb.watch/hPYdJ8NxSr/ Jeszcze raz dziękujemy z całego serca!

• Choinka Nauk Ścisłych

• Kolejni laureaci konkursów o tematyce świątecznej tym razem zostali nagrodzeni w wyzwaniu przyrodniczym.​​​​​​​

Należało wykonać choinkę o tematyce związanej z naukami ścisłymi. I miejsce zdobył Mikołaj z klasy VIb, który wyhodował piękną choinkę z boraksu metodą krystalizacji. Pozostałe choinki były równie pomysłowe, znalazły się na nich łańcuchy DNA, planety i atomy pierwiastków. II miejsce zajęła Julia z VIa, a III miejsce ex aequo Wiktoria z Vb i Nataniel z IVb. W konkursie wzięli także zespołowo udział uczniowie i uczennice z klasy IIIa, którzy otrzymali wyróżnienie. Gratulujemy!

• Świetlicowy Konkurs Świąteczny

• Świetlicowy Konkurs Świąteczny na bombkę, choinkę lub gwiazdkę zdominowały tym razem uczennice.

Nasze laureatki, czyli Melania, Nicola i Milena z Ib, Lenka z Ia oraz Małgosia, Magda i Hania z IIa zakwalifikowały się do etapu miejskiego, trzymamy więc mocno kciuki i gratulujemy talentu!

• Śląski Festiwal Nauki

• Na początku grudnia odbył się Śląski Festiwal Nauki Katowice Po raz szósty można było uczestniczyć w różnorodnych aktywnościach o charakterze popularyzującym naukę i sztukę: wykładach, warsztatach, stanowiskach pokazowych, wystawach, koncertach, spotkaniach z gośćmi specjalnymi i innych inicjatywach. Z tej okazji skorzystali nasi szóstoklasiści.

Zapytaliśmy ich o wrażenia i oto niektóre ich komentarze:

"Wreszcie poznałem prawie wszystkie cząsteczki chemiczne!"

"Podobał mi się dział botaniczny."

"Niesamowite spotkanie z raperem Jonem Chasem!"

"Wyszedłem z Festiwalu mądrzejszy."

Cóż możemy dodać? Na pewno wrócimy na siódmą edycję tego Festiwalu!