• #SzkołaPamięta

• #SzkołaPamięta to akcja Ministerstwo Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Finał akcji przewidziany jest właśnie na dzisiaj - 29 października. Nasi uczniowie odwiedzili w ostatnich dniach lokalne miejsca pamięci, poznawali ich historię, porządkowali bezimienne i opuszczone groby w okolicy, a także przygotowali prezentację rodzinnych pamiątek i rodzinnych historii.

• Wycieczka klas I do Parku Śląskiego

• Korzystając z pięknej jesiennej pogody klasy pierwsze wybrały się na ekologiczne warsztaty do Park Śląski

Podczas spaceru ornitologicznego dzieci wyposażone w lornetki obserwowały ptaki zamieszkujące "zielone płuca" naszej aglomeracji. Natomiast na warsztatach arachnologicznych obejrzały prezentację o pająkach. Pracownik Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytet Śląski w Katowicach, zapoznał uczniów z technikami wyszukiwania tych zwierząt w terenie. Każdy uczestnik miał okazję złapać pająka w specjalnie do tego celu przeznaczoną siatkę. Pierwszoklasiści zgodnie stwierdzili, że oglądanie pająków z bliska daje dużo satysfakcji. To była naprawdę udana i wartościowa wycieczka!

• #CodeWeek zakończony!

• Europe Code Week czyli inaczej Europejski Tydzień Kodowania to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Polska jest jednym z jej liderów. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem #CodeWeek to rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia, a także kreatywności i współpracy. Nasza szkoła także bierze udział w tym wydarzeniu Zaglądamy dziś do klas 1A i 2A, które w czasie tej akcji wykonały wiele zadań. Jesteście ciekawi? Zapraszamy po więcej zdjęć na blogi klasowe:

1A https://blogklasypaniewy.blogspot.com/

2A https://blog1a2020.blogspot.com/

• Zawody lekkoatletyczne

• Uczniowie naszej szkoły wzięli wczoraj udział w Indywidualnych Mistrzostwach Chorzowa w Lekkoatletyce dla klas IV-VIII Szkół Podstawowych. Zawody obejmowały biegi krótkie, długie, skok w dal i wzwyż oraz rzut piłeczką palantową i pchnięcie kulą.

Młodzi ludzie spisali się świetnie i na podium stanęli:

Maksymilian z IV b - I miejsce w skoku w dal

Adam z IV a - III miejsce w rzucie piłeczką palantową

Igor z V b - III miejsce w rzucie piłeczką palantową

Nicola z VII a - III miejsce w skoku w dal

Wiktoria z VIII c - II miejsce w skoku wzwyż

Dominika z VIII c - II miejsce w pchnięciu kulą

Karolina z VIII a - III miejsce w skoku w dal

Bartosz z VIII a - I miejsce w biegu na 100 m

GRATULUJEMY i jesteśmy z Was dumni!

Wszystkim uczestniczącym w zawodach dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i zachęcamy do zdrowego sportowego trybu życia.

• EUROPE CODE WEEK

• Nasza szkoła bierze udział w #CodeWeek czyli Europejskim Tygodniu Kodowania, który promuje programowanie i umiejętności cyfrowe wśród jego uczestników. Jak nam poszło? Więcej informacji już wkrótce!

Chcesz wiedzieć więcej o akcji Code Week? Zapraszamy na stronę organizatora: https://codeweek.eu/

• #lekcjahigieny #wirusoochrona

• Jak dbać o higienę? Kiedy myjemy ręce? Co to jest zdrowy styl życia? Na te oraz wiele innych pytań próbowali odpowiedzieć uczniowie klasy IIa podczas zajęć #lekcjahigieny

15 października obchodzimy Światowy Dzień Mycia Rąk, przypominamy zatem o tym, jak prawidłowo należy to robić, by być zdrowym