Zapraszamy na prezentację naszego tegorocznego tanecznego filmu świątecznego!
Jest wesoło, tanecznie i świątecznie, czyli wszystko co trzeba, by w dobrym nastroju wejść w świąteczny czas.
Zapraszamy na prezentację naszego tegorocznego tanecznego filmu świątecznego!
Jest wesoło, tanecznie i świątecznie, czyli wszystko co trzeba, by w dobrym nastroju wejść w świąteczny czas.
Dzień Śląski w naszej szkole był bardzo wesołym, roztańczonym i rozśpiewanym dniem
Przypominamy też, że na kanale YouTube mamy zarejestrowaną prezentację przygotowaną przez klasę 1a https://youtu.be/AFymngJgzUo Bawcie się dobrze!
9 grudnia 2021 r. klasy I wzięły udział w ogólnopolskim konkursie Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej.
Dzieci napisały test składający się z 21 pytań i po uśmiechach wnosimy, że chyba nie było to specjalnie trudne. Test był nieobowiązkowy, ale wzięła w nim udział spora grupa uczniów. Trzymamy kciuki za wyniki
W poniedziałek, 13 grudnia o godz. 19:30 w oknach domów, urzędów i instytucji publicznych rozbłysną świece na znak pamięci o ofiarach stanu wojennego i osobach prześladowanych przez reżim komunistyczny.
Akcja nawiązuje do gestu, jakim na początku lat 80. Polacy, a także inni mieszkańcy wolnego świata wyrażali sprzeciw wobec brutalnej polityki władz PRL. W ramach inicjatywy można zapalić także wirtualne światło wolności na stronie IPN https://swiatlowolnosci.ipn.gov.pl/
Serdecznie zachęcamy Państwa placówki do włączenia się w tę ważną i niezwykle symboliczną inicjatywę. Apel o zapalenie świec pamięci w 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego skierował do wszystkich Polaków prezydent Andrzej Duda https://www.youtube.com/watch?v=qk7oaQp7kBg
Wspomnienie z kolejnej akcji dla przedszkoli #PierwszakiCzempielaki.
Tym razem spotkaliśmy się w bibliotece i świetlicy na Dniu Wesołego Świetlika. Był teatrzyk kamishibai, tworzenie choinek z origami, wspólne pląsy oraz programowanie tras dla ozobotów. Dziękujemy pięknie za odwiedzenie naszej szkoły i zapraszamy na kolejne spotkanie zaplanowane na wiosnę. Aby nic nie przegapić, polecamy polubienie naszej strony i konta na instagramie!
O tym że w Teatr Czarnego Tła w Chorzowie może być ciekawie i kolorowo przekonali się uczniowie klasy Ia.
Podczas warsztatów tworzyli mini spektakl - etiudę teatralną inspirowaną pomysłami każdego z uczestników. Ten rodzaj zabawy twórczej posługuje się światłem ultrafioletowym. Aktor ubrany na czarno jest niewidoczny, w ciemnej przestrzeni można zobaczyć tylko jasny rekwizyt lub lalkę. Tworzenie takiego przedstawienia przyniosło dzieciom wiele radości i szczerego śmiechu!
5 grudnia (czyli dziś!) obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza!
Z tej okazji zaprosiliśmy do szkoły panią koordynator wolontariatu Hospicjum w Chorzowie. Podczas prelekcji opowiedziała uczniom klas VIII na czym polega praca wolontariuszy i pokazała film promujący wolontariat hospicyjny. Uczniowie wspólnie stwierdzili, że warto pomagać. Zabrali się też od razu do pracy pomagając Mikołajowi.
Czy pisanie tradycyjnych listów to już prehistoria? Czy nawet email już się przeżył? Liczy się tylko WhatsApp i Messenger? Otóż nie! Klasy VIIIa i VIIIc udowadniają, że pisanie listów jest fajne. Co więcej - piszą listy po angielsku! Obie klasy uczestniczą w projekcie eTwinning Polska i korespondują z rówieśnikami ze szkoły Collège Jean-Roch Coignet we francuskiej miejscowości Courson-les-Carrières. Na razie wszyscy zabrali się entuzjastycznie do pisania. Co z tego wyniknie? Może jakaś nowa znajomość, może jakaś przyjaźń… Na pewno pozostanie umiejętność pisania listów w języku angielskim!
Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek oraz Minister Zdrowia Adam Niedzielski skierowali do rodziców i opiekunów wspólny list dotyczący szczepień dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19.
Zapraszamy do zapoznania się z treścią dokumentu na stronie https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/list-ministra-edukacji-i-nauki-oraz-ministra-zdrowia-w-sprawie-szczepien-dzieci-w-wieku-5-11-lat
Światowy Dzień Pluszowego Misia odbył się w ubiegłym tygodniu, ale dopiero dzisiaj prezentujemy zdjęcia z naszej fotobudki zlokalizowanej w bibliotece szkolnej.
Jest nam niezwykle miło, że do zdjęć pozowały nie tylko pierwszaki, ale także starsze i najstarsze klasy. Będzie to na pewno dla Was fajna pamiątka! Komplet zdjęć zrobionych w czasie tego dnia trafił już do wychowawców klas, a zatem zapraszamy do odwiedzania klasowych blogów, a także naszego instagrama. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za udział w zabawie i do zobaczenia na kolejnym wydarzeniu!
Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach to inicjatywa ustanowiona przez Komisję Europejską w 2008 r. Jego celem jest promowanie wiedzy i informacji na temat odpowiedzialnego stosowania antybiotyków.
Antybiotykooporność jest zagrożeniem dla zdrowia i życia - jej narastanie to w dużej mierze skutek niewłaściwego stosowania i nadużywania antybiotyków. Najnowsze dane potwierdzają, że w Unii Europejskiej wzrasta liczba pacjentów antybiotykoopornych - jest to poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego.
Pamiętajmy, że należy przyjmować tylko antybiotyki przepisane przez lekarza, a ich skuteczność zależy od rozsądnego stosowania:
* przyjmujemy je zgodnie z zaleceniami lekarza, najlepiej o stałych godzinach
* tabletki popijamy tylko wodą
* jeżeli nie masz pewności czy możesz łączyć antybiotyk z innymi lekami-przeczytaj ulotkę lub skontaktuj się z lekarzem/farmaceutą.
W ubiegłym tygodniu gościli u nas przedstawiciele inicjatywy edukacyjnej edu3Dkacja.. Nasza szkoła przystąpiła do programu i otrzyma dofinansowanie na zakup nowoczesnego sprzętu takiego jak drukarki 3D, roboty edukacyjne czy sprzęt audio-wideo. Tymczasem uczniowie mieli okazję już teraz dotknąć i doświadczyć, jak wygląda projektowanie, skanowanie i drukowanie w 3D. Już wkrótce więcej informacji na ten temat, bądźcie czujni!
Pięknie wyglądaliście, pięknie śpiewaliście i pięknie świętowaliście! W dzień #NarodoweŚwiętoNiepodległości dokładnie o 11:11 zebraliśmy się na naszym placu szkolnym, by wziąć udział w akcji #SzkołaDoHymnu I nie tylko!
#SzkołaDoHymnu to akcja zorganizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki z okazji Narodowego Święta Niepodległości. My odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu a capella na naszym szkolnym podwórku. Wszyscy jednym głosem, jedną mocą i jednym sercem. Jak nam wyszło? Zapraszamy do obejrzenia!
Miasto Chorzów zostało poproszone o wsparcie i upowszechnienie badań mammograficznych wykonywanych w ramach akcji Pier(ω)si badamy profilaktycznie! w listopadzie 2021 roku.
Zgodnie z pismem Narodowego Funduszu Zdrowia Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego w Katowicach nr ZPZ.401.1.56.2021 z dnia 29 października 2021 r., w związku z potrzebą szerzenia wiedzy w zakresie zdrowego stylu życia oraz aktywnego udziału w badaniach profilaktycznych, a w konsekwencji poprawy zdrowia Polaków, NFZ uczynił profilaktykę zdrowotną jednym z priorytetów.
Śląski OW NFZ nadzoruje i rozwija działania w obszarze profilaktyki chorób i promocji zdrowia na poziomie regionalnym, ze szczególnym uwzględnieniem edukacji zdrowotnej mieszkańców województwa śląskiego.
W ubiegłą środę uczniowie klas IIa, IIIa oraz IIIb odbyli ciekawą wyprawę do miejscowości Żarki.
Najpierw odkrywali tajemnice dawnych rzemiosł: szewstwa, bednarstwa, kołodziejstwa, młynarstwa i piekarnictwa. Pomogły im w tym eksponaty w STARY MŁYN Muzeum Dawnych Rzemiosł oraz multimedialne prezentacje i interaktywne zabawy. Następnie udali się Manufaktury HOKUS POKUS, gdzie poznali sposoby ręcznego wytwarzania słodyczy. A co najważniejsze samodzielnie wykonali lizaki dla siebie. W stodole spróbowali także zabawy z naturalnymi materiałami. Na koniec sami przygotowali sobie pizzę pod czujnym okiem szefa kuchni. Było pysznie i ciekawie
Po więcej zdjęć zapraszamy oczywiście na klasowe blogi:
IIa https://blog1a2020.blogspot.com/
#SzkołaPamięta to akcja Ministerstwo Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Finał akcji przewidziany jest właśnie na dzisiaj - 29 października. Nasi uczniowie odwiedzili w ostatnich dniach lokalne miejsca pamięci, poznawali ich historię, porządkowali bezimienne i opuszczone groby w okolicy, a także przygotowali prezentację rodzinnych pamiątek i rodzinnych historii.
Korzystając z pięknej jesiennej pogody klasy pierwsze wybrały się na ekologiczne warsztaty do Park Śląski
Podczas spaceru ornitologicznego dzieci wyposażone w lornetki obserwowały ptaki zamieszkujące "zielone płuca" naszej aglomeracji. Natomiast na warsztatach arachnologicznych obejrzały prezentację o pająkach. Pracownik Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytet Śląski w Katowicach, zapoznał uczniów z technikami wyszukiwania tych zwierząt w terenie. Każdy uczestnik miał okazję złapać pająka w specjalnie do tego celu przeznaczoną siatkę. Pierwszoklasiści zgodnie stwierdzili, że oglądanie pająków z bliska daje dużo satysfakcji. To była naprawdę udana i wartościowa wycieczka!
Europe Code Week czyli inaczej Europejski Tydzień Kodowania to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Polska jest jednym z jej liderów. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem #CodeWeek to rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia, a także kreatywności i współpracy. Nasza szkoła także bierze udział w tym wydarzeniu Zaglądamy dziś do klas 1A i 2A, które w czasie tej akcji wykonały wiele zadań. Jesteście ciekawi? Zapraszamy po więcej zdjęć na blogi klasowe:
Uczniowie naszej szkoły wzięli wczoraj udział w Indywidualnych Mistrzostwach Chorzowa w Lekkoatletyce dla klas IV-VIII Szkół Podstawowych. Zawody obejmowały biegi krótkie, długie, skok w dal i wzwyż oraz rzut piłeczką palantową i pchnięcie kulą.
Młodzi ludzie spisali się świetnie i na podium stanęli:
Maksymilian z IV b - I miejsce w skoku w dal
Adam z IV a - III miejsce w rzucie piłeczką palantową
Igor z V b - III miejsce w rzucie piłeczką palantową
Nicola z VII a - III miejsce w skoku w dal
Wiktoria z VIII c - II miejsce w skoku wzwyż
Dominika z VIII c - II miejsce w pchnięciu kulą
Karolina z VIII a - III miejsce w skoku w dal
Bartosz z VIII a - I miejsce w biegu na 100 m
GRATULUJEMY i jesteśmy z Was dumni!
Wszystkim uczestniczącym w zawodach dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i zachęcamy do zdrowego sportowego trybu życia.
Nasza szkoła bierze udział w #CodeWeek czyli Europejskim Tygodniu Kodowania, który promuje programowanie i umiejętności cyfrowe wśród jego uczestników. Jak nam poszło? Więcej informacji już wkrótce!
Chcesz wiedzieć więcej o akcji Code Week? Zapraszamy na stronę organizatora: https://codeweek.eu/
Powered by aSc EduPage