Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
Zawody wspinaczkowe
Klasy VIII wzięły udział zawodach wspinaczkowych organizowanych przez Katolik Chorzów Liceum Ogólnokształcące oraz CSC Adventure Academy
Z dumą ogłaszamy, że dziewczyny wywalczyły drużynowo II miejsce, natomiast III miejsce zajęła drużyna chłopaków. GRATULUJEMY!
Woda - moc życia
Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi miło jest nam ogłosić rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "Woda - Moc Życia" organizowanego przez Szkoła Podstawowa nr 38 im. Wojska Polskiego w Chorzowie .
II miejsce zajęła Weronika z klasy II a, a jej pracę można podziwiać w Urzędzie Miasto Chorzów. Gratulujemy i wierzymy, że Weronika jeszcze nie raz zaprezentuje nam swoje artystyczne talenty!
Wycieczka Pod Skałkę
Nasi uczniowie uwielbiają wycieczki do Agrogospodarstwo "Pod Skałką" Jeszcze przed Wielkanocą na Jurę Krakowsko-Częstochowską zawitały nasze #PierwszakiCzempielaki
Były warsztaty rękodzieła, na których dzieci wykonały baranka. Była opowieść o zwyczajach wielkanocnych, była pyszna wata cukrowa, a także odwiedziny w zwierzyńcu. Na koniec przejażdżka "trajkotką" czyli Expressem Jurajskim. Polecamy to miejsce na każdą porę roku!
Rejonowy Konkurs Ortograficzny DYKTANDO
Czy wiedzielibyście jak napisać "białopióry" albo na przykład "dwustupięćdziesięcioipółletni"?
A my mamy w naszej szkole aż dwie specjalistki od ortografii, którym powyższe wyrazy na pewno nie sprawiłyby kłopotu! W tegorocznym XII Rejonowym Konkursie Ortograficznym DYKTANDO organizowanym przez SP nr 37 w Chorzowie Julia z klasy VIa zdobyła I miejsce, a Natalia z klasy VIIb - III miejsce. Gratulujemy serdecznie i wyrażamy swój szczery podziw.
Międzynarodowy Dzień Teatru - Dzień Postaci z Bajek
Międzynarodowy Dzień Teatru świętowaliśmy nie tylko 27 marca, ale przez cały tydzień!
Przygodę z tą dziedziną sztuki rozpoczęliśmy od Dnia Postaci z Bajek, a nasi uczniowie (i ich rodzice) jak zwykle podeszli do tematu niezwykle kreatywnie i z humorem. Zapraszamy do obejrzenia jak kolorowo było u nas w tym dniu!
Dzień Bez Plecaka
Dzień Bez Plecaka relacjonowaliśmy na bieżąco poprzez film, jeśli ktoś przegapił, odsyłamy do naszej rolki https://www.facebook.com/reel/482169277338627
Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za pomysł, opiekunom SU za wdrożenie go w życie, a wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w kreatywnej zabawie. Tego dnia mijaliśmy się na korytarzach z wybitnie szerokimi uśmiechami i chcielibyśmy, by ten nastrój pozostał z nami na dłużej!
Akcja dla zwierzaków
Nasze wolontariuszki odwiedziły w ostatnich dniach Fundacja S.O.S dla Zwierząt, by dostarczyć paczkę pełną darów sprezentowaną przez Dobre Uczniowskie Dusze. Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy pomóc i dziękujemy wszystkim za udział w tej szlachetnej akcji!
Kangur 2023
Jak co roku nasi uczniowie wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym #Kangur
Reprezentanci każdej z klas mierzyli się z testem dostosowanym do ich etapu edukacyjnego, a po uśmiechach wnosimy, że poradzili sobie doskonale. Teraz czekamy na wyniki i dziękujemy Wam za to, że podejmujecie wyzwania!
Majsterkowo
Uczniowie i uczennice klasy IIa wzięli udział w warsztatach #Majsterkowo organizowanych przez Castorama Polska
Celem zajęć było rozbudzenie u dzieci pasji do majsterkowania, rozwijanie umiejętności manualnych oraz wyobraźni. Podczas tej niezwykłej lekcji młodzi majsterkowicze z pomocą pracownika Castoramy składali z drewnianych elementów skrzynkę, która może być skrzynką na narzędzia lub doniczką albo pojemnikiem na owoce – albo czymś co podpowie wyobraźnia. Dzieci czyściły potrzebne części i sklejały je według instrukcji, a swoje prace wykonały z dużą starannością. Za udział w spotkaniu uczniowie otrzymali dyplomy oraz drobne upominki Dziękujemy za świetną zabawę!
Żonkile 2023
Dziś włączyliśmy się w 11. edycję akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile upamiętniającej 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim.
Muzeum Polin w tym roku chce rozdać 450 tysięcy papierowych kwiatów. Liczba ta symbolizuje liczbę Żydówek i Żydów, którzy byli zamknięci w getcie warszawskim w momencie jego największego przeludnienia – wiosną 1941 roku. Honorową Ambasadorką akcji Żonkile została Hanna Krall, pisarka i dziennikarka, autorka książki "Zdążyć przed Panem Bogiem". Na jej motywach Muzeum stworzyło poruszającą animację dla uczniów i uczennic, którą obejrzały dzisiaj starsze klasy.
#ŁączyNasPamięć #Żonkile2023 #NieBądźObojętny
Dzień Kobiet
Były kwiaty, słodkie upominki, zadania specjalne i mnóstwo uśmiechów bez względu na płeć Dziękujemy wszystkim, którzy o tym dniu pamiętali i sprawili, że nasze dziewczyny poczuły się wyjątkowe. Więcej zdjęć na klasowych i grupowych blogach, do których linki znajdziecie w dziale UCZNIOWIE I RODZICE.
Bal Karnawałowy 2023
- 1
Wspominamy taneczną zabawę, jaka odbyła się w naszej szkole zgodnie z wieloletnią tradycją. Przebrania, poczęstunek oraz karnawałowe animacje były jak zwykle na wysokim poziomie, a zabawa przednia. Jeśli chcecie zobaczyć więcej zdjęć z tej fantastycznej imprezy, zapraszamy do odwiedzenia klasowych blogów, do których link znajdziecie w dziale UCZNIOWIE I RODZICE.
Spotkanie ze sztuką
Klasy IV i V miały okazję uczestniczyć w lekcji, na której gościem był rzeźbiarz - Pan Sławomir Obłażewicz, wpisany do Rejestru Cyfrowej Bazy Twórców Ludowych Podlasia. Mogliśmy na żywo podziwiać wykonane przez niego dzieła z drewna oraz uczestniczyć w dyskusji dotyczącej procesu tworzenia rzeźb.
Pasowanie na Czytelnika
Nadszedł niezwykle ważny dzień dla naszych #PierwszakówCzempielaków czyli Pasowanie na Czytelnika!
Plastuś, Gabryś, Pipi i Czerwony Kapturek oraz inne postacie z bajek zaprosiły uczniów klas I do szkolnej biblioteki. Jednak zanim dzieci zostały czytelnikami, musiały poznać zasady korzystania z biblioteki oraz złożyć specjalne przyrzeczenie w obecności bohaterów z bajek. Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy IIIa we współpracy z Panią Anią ze szkolnej biblioteki, a całość została nagrana dzięki sprzętowi zakupionemu w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłosci Gratulujemy Wam debiutu w niesamowitym świecie książek!
Zimowa Akademia Sportu
Zimowa Akademia Sportu to projekt promujący sporty zimowe. Klasa Vb miała ostatnio okazję uczestniczyć w Igrzyskach owej Akademii na Stadion Śląski
Było spotkanie z mistrzynią olimpijską w łyżwiarstwie szybkim Katarzyną Bachledą-Curuś. Następnie uczniowie brali udział w konkurencjach zimowych: można się było sprawdzić na skisymulatorze, w biathlonie, saneczkarstwie, curlingu i bobslejach oraz zagrać w hokeja. Zabawa była przednia i każdy uczestnik otrzymał małą nagrodę, a my gratulujemy Wiktorii, która zajęła III miejsce w punktowanych konkurencjach: biathlonie i snowboardzie. Dziękujemy bardzo za reprezentowanie szkoły i życzymy samych sukcesów o każdej porze roku!
Leśna Sala Edukacyjna
Klasy I odwiedziły Leśną Salę Edukacyjną w Nadleśnictwo Katowice - PGL Lasy Państwowe Uczniowie spotkali się z panią, która jest leśnikiem - gospodarzem śląskich lasów i miłośnikiem przyrody - od której dowiedzieli się ciekawych rzeczy o otaczającym świecie.
W piwnicach wyremontowanego budynku administracyjnego Nadleśnictwa Katowice stworzona została Leśna Sala Edukacyjna, w której prezentowanych jest wiele ciekawych tematów dotyczących przyrody i leśnictwa naszego regionu, m.in.: specyfiki prowadzenia gospodarki leśnej, bogactwa zasobów przyrodniczych, ekspozycja dotykowa skór różnych zwierząt, a także historyczny gabinet Leśniczego. W sali zainstalowano nowoczesny system multimedialny pozwalający odwiedzającym samodzielnie odtworzyć setki zgromadzonych dźwięków i opisów przyrody, głosy zwierząt, a także muzykę myśliwską. Po tej wyprawie nasze #PierwszakiCzempielaki na pewno będą wiedziały, jak zachować się w lesie i dlaczego akurat tak.
Ważne Miejsce
Jest takie miejsce w Katowicach, można powiedzieć Ważne Miejsce Bistro, w którym znajduje się Ważne Miejsce Tajemnica Ciemności W Tajemnice Ciemności zapraszani są WAŻNI LUDZIE, którzy doświadczają tego, z czym na co dzień muszą mierzyć się osoby z dysfunkcją wzroku.
Mottem warsztatów są słowa prezesa fundacji "Ważni Ludzie": „Można powiedzieć tysiąc słów i niczego to nie zmienia. Dopiero osobiste doświadczenie pozwala obudzić w sobie rzeczywistą empatię”. Takie osobiste doświadczenie stało się udziałem naszych uczniów z klas starszych, którzy mieli możliwość doświadczenia rzeczywistości z wyłączonym zmysłem wzroku. Wiedza o tym, jak to jest poruszać się bez pomocy wzroku, uczyć się, kształcić zawodowo, spędzać wolny czas i wykonywać codzienne czynności powoduje, że młodzież nie obawia się kontaktu z osobą z niepełnosprawnością. Polecamy te wartościowe warsztaty i dziękujemy za ważny czas
#PhotonCoding
Nasze kolejne spotkanie z robotem #Photon było wyjątkowe. Dzięki Pani Barbarze Krywoszejew, Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Cyfrowy dialog, mogliśmy nareszcie pracować i bawić się aplikacją #PhotonCoding Photon Education używając języka polskiego, a to znacznie wzbogaciło nasze możliwości i było świetnie!
Najpierw była oczywiście zabawa, która pozwoliła dzieciom poznać wszystkie ikony i symbole trybu Draw. Następnie budowaliśmy program dla Photona, którego zadaniem było ominąć jedną przeszkodę, aby dotrzeć do kolejnej. Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie z Photonem. Zdradzimy Wam tylko, ze tym razem mamy zamiar wykorzystać Photony do odśnieżania
Mamy dla Was również krótką relację filmową ze spotkania, którą można obejrzeć na https://youtube.com/watch?v=jmxUDWCc7n8&feature=shares
Moja mała ojczyzna
Ogłaszamy rozwiązanie szkolnego konkursu geograficznego na ulotkę reklamującą Górny Śląsk: ,,Górny Śląsk - moja mała ojczyzna”
Konkurs skierowany był do uczniów klas starszych i zachęcał do zwrócenia uwagi na specyfikę i bogactwo krajobrazu śląskiego oraz poszerzania znajomości kultury, historii i tradycji tego regionu. W konkursie wzięło udział aż 32 uczniów!
I miejsce w konkursie zajęła Paulina z klasy V b
II miejsce zajęła Natalia z klasy VII b
III miejsce zajął Adam z klasy V a
Zwycięzcom nagrody wręczyła uroczyście Pani Dyrektor Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie!
Archiwum Aktualności